Dominic West | Off. James 'Jimmy' McNulty |
John Doman | Dep. Comm. for Operations William A. Rawls |
Frankie Faison | Commissioner Ervin H. Burrell |
Aidan Gillen | Councilman Thomas 'Tommy' Carcetti |
Deirdre Lovejoy | Asst. State's Atty. Rhonda Pearlman |
Clarke Peters | Det. Lester Freamon |
Wendell Pierce | Det. William 'Bunk' Moreland |
Lance Reddick | Maj. Cedric Daniels |
Andre Royo | Reginald 'Bubbles' Cousins |
Sonja Sohn | Det. Shakima 'Kima' Greggs |
Jim True-Frost | Roland 'Prez' Pryzbylewski |
Robert Wisdom | Howard 'Bunny' Colvin |
Seth Gilliam | Sgt. Ellis Carver |
Domenick Lombardozzi | Det. Thomas 'Herc' Hauk |
Reg E. Cathey | Norman Wilson |
Chad L. Coleman | Dennis 'Cutty' Wise |
Jamie Hector | Marlo Stanfield |
Glynn Turman | Mayor Clarence V. Royce |
J.D. Williams | Preston 'Bodie' Broadus |
Michael Kenneth Williams | Omar Little |
Corey Parker Robinson | Det. Leander Sydnor |
Isiah Whitlock Jr. | State Sen. R. Clayton 'Clay' Davis |
Jermaine Crawford | Duquan 'Dukie' Weems |
Maestro Harrell | Randy Wagstaff |
Julito McCullum | Namond Brice |
Tristan Mack Wilds | Michael Lee |
Gbenga Akinnagbe | Chris Partlow |
Hassan Johnson | Roland 'Wee-Bey' Brice |
Edward T. Norris | Det. Edward Norris |
Delaney Williams | Sgt. Jay Landsman |
Brian Anthony Wilson | Det. Vernon Holley |
Megan Anderson | Jen Carcetti |
Susan Duvall | Assistant Principal Marcia Donnelly |
Joilet Harris | Off. Caroline Massey |
Dravon James | Grace Sampson |
Justin Burley | Justin |
Nathan Corbett | Donut |
Edward Bernard Green Jr. | Spider |
Rashad Orange | Sherrod |
Brandy Burre | Theresa D'Agostino |
Sheila Gaskins | Mrs. Anderson |
Johnnett Kent | Sharon Jones |
Nikki Lusk | Woman |
Stacie Williams | Gail |
Al Brown | Maj. Stanislaus Valchek |
Christopher Mann | Councilman Anthony 'Tony' Gray |
Cleo Reginald Pizana | Chief of Staff Coleman Parker |
Marc Steiner | Debate Moderator |
Frederick Strother | State Delegate Odell Watkins |
Tamieka Chavis | Royce's Assistant |
Destiny Jackson-Evans | Crystal Judkins |
Sandi McCree | De'Londa Brice |
Kwame Patterson | 'Monk' Metcalf |
Felicia Pearson | Felicia 'Snoop' Pearson |
Jonnie Brown | Off. Eddie Walker |
Eugene R. Little | Cutty's Boss |
Alfonso Christian Lover | Old Face Andre |
Jason Parker | Off. Reggie Leddett |
Michael Willis | Andy Krawczyk |
Michael Ahl | Detective |
Demetria Bailey | Perlene Scott |
Christopher Carver | Mayor Royce's Aide |
Enrique Chicas | Bailiff |
Richard Cutting | Uniformed Lieutenant |
Peter Defeo | Election Official |
Pamela Fischer | Campaign Supporter |
Wood Harris | Avon Barksdale |
Marshall Jefferies | Corner boy |
Big Ben Kennedy | Construction Foreman |
Jeffrey Lorenzo | Karim Williams |
David L. Marston | Courthouse Patron |
Patrick McDade | FOP President |
Mike Monroe | Campaign Staff |
Usman Sharif | Drug Slinger #2 |
Leo Christopher Sheridan | Bartender |
Derek A. Smith | Courthouse patron |
Dolly Turner | Ms. Hanson |
Karen Vicks | Gerry |
Diana Villamonte | Rachel Shapiro |
Chester West | Shift Lt. Dent |
Gregory L. Williams | Det. Michael Crutchfield |